Włączyli szczepienie satelity V po południu

Resortowa służba zdrowia (centrala) potwierdziła, że istnieje punkt szczepień umożliwiający dostęp do drugiej dawki szczepionki Sputnik V po południu.

Ponieważ w poniedziałek przywrócono stosowanie tej substancji biologicznej, chętni mogli uzyskać do niej dostęp tylko do godziny 14: 00. Jednak od środy mogą przyjść na Uniwersytet Franza Tamayo po południu, aby poprosić o podanie dawki.

Od środy rozprowadzili ponad 37 tysięcy dawek wzmacniacza Sputnik V opóźnionym pacjentom w kwietniu, maju i czerwcu w gminach Cochabamba, Sacaba i Quillacollo.

Koordynator sieci Nr 1 Jaret Sanchez powiedział, że Cochabamba rozdała w czwartek co najmniej 12 tysięcy rosyjskich biologów w placówkach opieki zdrowotnej, a przy codziennym tempie szczepień przewiduje się wyczerpanie całej tej partii przed weekendem.

SPRAWOZDANIE

Sytuacja epidemiologiczna COVIDARUM-19 w departamencie Cochabamba, odpowiedzialny za nadzór epidemiologiczny resortowej służby zdrowia (centrali) Ruben Castillo, zgłosił wczoraj 54 infekcje.

Ponadto poinformował, że wykluczono 1067 przypadków i 47 podejrzanych. Podkreślił, że nie było ofiar śmiertelnych. Kolejną pozytywną liczbą jest wskaźnik odzysku, który osiąga 98%. Wczoraj 55 pacjentów pokonało wirusa.

Dodaj komentarz