„Toy”, zaginiony album Davida Bowiego, ujrzy światło dzienne w listopadzie

W 2001 roku brytyjski piosenkarz David Bowie nagrał swój album „Toy”(toy), ale nigdy nie został wydany, do tej pory dwadzieścia lat później oficjalnie urodzi się 26 listopada.

Poinformowała o tym firma fonograficzna Parlophone Records w wydanym w środę oświadczeniu, w którym wyjaśniła, że ” Toy „będzie częścią piątej odsłony” box sets „dyskografii artysty -” David Bowie 5. Brilliant Adventure”, która ponownie obejrzy swoje największe hity w latach 1992-2001.

„Zabawka” została przygotowana w 2001 roku w stylu” oldschoolowym”, a zespół grał na żywo i zamierzał wydać ją niespodziewanie jak najszybciej, ale koncepcja nie była zgodna z technologią chwili, a Bowie zostawił ją zaparkowaną i zrobił swój następny album”Heathen”.

Jego koproducent Mark Plati twierdził, że ” zabawka „jest jak” chwila uchwycona w bursztynie radości, ognia i energii „i był bardzo zadowolony, że przeniósł się do” należącego do wszystkich”, mimo że wyciekł w 2011 roku.

7 stycznia 2022 roku, dzień przed urodzinami Davida Bowiego, ukaże się rozszerzona wersja albumu „Toy: Box” w formacie pudełkowym, która zawiera szesnastostronicową książkę z niespotykanymi wcześniej zdjęciami Bowiego Franka Ockenfelsa 3.

Dodaj komentarz