Nowy pakiet Microsoft Office będzie dostępny od 5 października

Nowa wersja popularnego oprogramowania do edycji tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji pakietu Office 2021 będzie dostępna od 5 października, poinformowała w czwartek firma produkująca oprogramowanie Microsoft.

Firma z Redmond (Waszyngton, USA) podała na swoim blogu korporacyjnym datę premiery, a także dostępność od czwartku Office LTSC, specjalnej wersji dla klientów rządowych i niektórych firm o określonych potrzebach.

Wśród nowości, które w zasadzie powinny być prawie takie same dla LTSC i pakietu Office 2021, wyróżnia się tryb czytania, który eliminuje zakłócenia między każdym wierszem tekstu, tryb ciemnego układu oraz nowe funkcje wyszukiwania i organizacji arkuszy kalkulacyjnych Excel.

Pod koniec lipca Microsoft ogłosił historyczne wyniki biznesowe, które po raz pierwszy przekroczyły 60 miliardów dolarów rocznego zysku netto, przypisane ciągłemu wzrostowi inteligentnej usługi chmurowej Azure oraz jej innowacyjności i zdolności rynkowej.

W szczególności Microsoft wypłacił swój rok obrotowy 2021 z rocznym zyskiem netto w wysokości 61 271 mln USD na akcję., co stanowi wzrost o 17% w stosunku do roku obrotowego 2020, a akcjonariusze zebrali 8,05 USD na akcję.na akcję w porównaniu z 5,76 rok temu.

Gigant technologiczny, kierowany przez Dyrektora Wykonawczego Satyę Nadellę, podkreślił korzyści płynące z działalności w chmurze, która wzrosła o 36% w porównaniu z 2020 r.i osiągnęła 19,5 mld USD, zauważyła w raporcie dyrektor finansowy giganta technologicznego Amy Hood.

Dodaj komentarz