Nowy film Bellotta pojawi się na meksykańskim Festiwalu

“Blood, Red, Ox! „(którego tytuł został przetłumaczony na język hiszpański jako ” Ox, Red, Blood!), najnowszy film boliwijskiego reżysera Rodrigo Bellotty, będzie miał swoją światową premierę w 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Guadalajarze w Meksyku, poinformowała w publikacji Agencja Rozwoju boliwijskiego kina i sztuki audiowizualnej (Adecine).

Taśma będzie częścią oficjalnej selekcji konkursu, która odbędzie się w dniach 1-9 października, aby zdobyć nagrodę Manguey wraz z innymi filmami fabularnymi z 11 krajów, w tym Argentyny, Hiszpanii, Francji, Grecji, Włoch i Meksyku, aby wymienić tylko kilka.

Fabuła śledzi parę LGBTI Amira i Amata, którzy są zaproszeni na wycieczkę do lasu deszczowego tarihenya, ale przyjemna wizyta w Boliwii szybko przybiera dziwny obrót, gdy Amat zaczyna mieć przerażające wizje i traci rozum z powodu przerażającej obecności skąpanego w krwi wołu. Amir musi uratować Amata przed paranoją, ale wkrótce zda sobie sprawę, że oboje nie mogą ufać niczemu lub komukolwiek, ponieważ on również może stracić rozum.”

Jest to koprodukcja boliwijsko-amerykańska, która jest używana zarówno w języku hiszpańskim, jak i angielskim, trwająca 92 minuty. Ma scenariusz napisany wspólnie przez Bellotta i Nate 'a Atkinsa; wyprodukowany przez Rodrigo Orozco, muzykę Chase Deso, zdjęcie Sergio Bastani i pod redakcją Juana Pablo Richtera (reżyser „Rivers”) i Alvaro Manzano (producent „Chaco”).

Dodaj komentarz