Noc Muzeów powraca w pierwszej wersji postpandemicznej

Mieszkańcy cochabambina ponownie skontaktowali się ze swoimi centrami kultury i magazynami w pierwszej postpandemowej wersji Nocy Muzeów, w której pięć pomieszczeń ratusza obok muzeum klasztoru Santa Teresa otworzyło swoje podwoje od 16:00 do 20:00 za darmo.

Studenci Uniwersytetu Centralnego (Unicen) i Uniwersytetu głównego San Simone (UMSS) towarzyszyli zwiedzającym, prezentując dane dotyczące różnych wzorów malarstwa, rzeźby, masek i przedmiotów z epoki kolonialnej i Republikańskiej w różnych muzeach. Uczestnicy odbyli pieszą wycieczkę po muzeach Martina Cardenasa, Francisco Viedma, Muzeum Archeologii UMSS, klasztorze Santa Teresa i Casonas Santiváñez i Majorasgo.

Legendy, mity i tradycje zostały opowiedziane z knotem w ręku podczas trzeciego etapu Casona Santiváñez, który również pokazał swoje dziedzictwo plastyczne, wygrywając konkurs 14 września. Zamiast tradycyjnych autobusów wybrano szlaki turystyczne, aby uniknąć tłumów i koncentracji ludzi; ponadto przy wejściach do magazynów rozprowadzono alkohol żelowy, aby zachować środki bezpieczeństwa biologicznego.

Muzeum Martina Cardenasa wystawiało przedmioty osobiste, narzędzia badawcze i publikacje znanego naukowca i botanika cochabambino, a Muzeum Medycyny Francisco Viedmy opisywało ewolucję nauk medycznych w kraju przez 10 lat.

W skarbcu archeologicznym UMSS odwiedzający mogli ocenić około 40 tysięcy prac archeologicznych, etnograficznych i paleontologicznych sklasyfikowanych i zinwentaryzowanych, głównie z Departamentu Cochabamba i innych regionów Boliwii.

Dodaj komentarz