Nie będąc w POA, Festijazz szuka finansowania

Festijazz w Cochabamba jest zagrożony nie nastąpi w tym roku, ponieważ nie został zarejestrowany w rocznym planie operacyjnym (POA) przez władze przeszłości zarządzania. Organizatorzy szukają innych alternatyw finansowania, aby uczcić wydarzenie, które odbywa się regularnie od 10 lat.

„W Cochabambie jesteśmy teraz w status quo, aby zrobić Festijazz, ponieważ niestety poprzedni minister kultury nie uwzględnił nas w POA. Kiedy nastąpiła zmiana rządu, rozmawiając z Susaną Obando (byłym dyrektorem dziedzictwa kulturowego i usług kulturalnych nowego rządu), poinformowała nas, że nas nie ma. Jesteśmy na zero, starając się sprawdzić, czy po drodze jest światło, i zrobić coś małego w październiku i zapewnić ciągłość tego, co dzieje się na świecie”-powiedziała Amalia Kanedo, kierownik i współorganizator Festijazz.

Twierdził również, że spotkał się z doradcą Danielą Cabrerą, aby znaleźć inne sposoby promowania wydarzenia i „nie umierać”.

ŚWIAT

W siedzibie rządu Festijazz powraca w pełnym wymiarze godzin po zawieszeniu imprezy w 2020 r.z powodu pandemii. W dniach 6-9 października koncerty odbędą się w Teatro Doña Albina del Cosmos Simon I. Patinho z zespołami Gustavo Orihuela Quartet, Aimurai, Boliwijski kolektyw i odrodzenie zespołu jazzowego; oraz od 13 do 16 w teatrze Noona z występami boliwijskiego Big Bandu, tincho Castillo – Bass Frequency, Aspi/Jove – Carlos Fischer Band, trio terroru i The Yujra Jazz Group.

Dodaj komentarz