Kalifornia będzie wymagać od wszystkich dzieci w wieku szkolnym szczepionki przeciwko HIV

Kalifornia stała się w ten piątek pierwszym stanem USA, który zażądał szczepionki covidarum-19 dla studentów w wieku 12 lat i starszych.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom wydał oświadczenie na konferencji prasowej, wyjaśniając, że wymóg szczepienia zależy od ostatecznego zatwierdzenia szczepionki dla tej grupy wiekowej przez rząd federalny.

Zamówienie wejdzie w życie dla uczniów klas 7-12 w następnym semestrze po pełnym zatwierdzeniu przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) szczepionki covid-19 dla tej grupy.

Do tej pory FDA zatwierdziła jedynie awaryjne stosowanie szczepionki u dzieci w wieku 12 lat i starszych.

„Gdy nadejdzie ostateczna zgoda dla wszystkich w wieku 12 lat i starszych, Kalifornia będzie wymagać szczepionek dla studentów rozpoczynających się w siódmej klasie” – powiedział Newsom.

Dodał, że „wciąż trwa walka”, aby doprowadzić Kalifornię tam, gdzie powinna być w powstrzymywaniu pandemii, więc”trzeba robić coraz lepiej”.

Demokratyczny polityk powiedział, że Kalifornia będzie również wymagać szczepionki dla dzieci od przedszkola do szóstej klasy, gdy FDA wyrazi ostateczną zgodę.

Po wejściu w życie zamówienia uczniowie nie będą mogli uczestniczyć w osobistych zajęciach w placówkach edukacyjnych bez szczepienia, tak jak w przypadku każdej innej niezbędnej szczepionki dla dzieci.

Newsom wyjaśnił, że dostępne są zwolnienia medyczne i religijne.

Uczniowie, którzy nie są zaszczepieni przeciwko covid-19, będą mogli zapisać się do szkoły w pełni Online, uczestniczyć w niezależnych programach nauczania lub uzyskać naukę w domu.

Według Departamentu Zdrowia co najmniej 78,5% Kalifornijczyków kwalifikujących się do szczepionki jest immunizowanych.

Dodaj komentarz