Dowiedz się, które urządzenia pozostaną bez Internetu od dziś

Miliony telefonów z Androidem i iPhone ’ ów, a także innych urządzeń, pozostaną bez dostępu do Internetu od dziś 30 września. Wydarzenie to zostało nazwane „odłączeniem internetu”, chociaż Internet nadal będzie działał płynnie, tylko grupa urządzeń pozostanie bez dostępu do niego.

Jak wiadomo, wygasa certyfikat główny, który jest obecnie używany przez Let ’ s Encrypt, IdentTrust DST Root CA X3, niezbędny do sprawdzenia bezpieczeństwa połączenia internetowego; bez tego certyfikatu grupa starszych urządzeń nie będzie mogła zalogować się do Internetu.

Urządzenia, które będą miały wpływ na wygaśnięcie certyfikatu i te, które mają następujące elementy przeglądania sieci:

Windows do XP SP3
MacOS do 10.12.1
IOS do systemu 10 (z iPhone ’ em 5 jako starszym modelem, który można uaktualnić do iOS 10).
Android do wersji 7.1.1 (chociaż instancje poniżej 2.3.6 będą nadal działać z certyfikatem ISRG Root X1 z sygnałem krzyżowym).
Mozilla Firefox do wersji 50.
Java jest poniżej wersji 8.
Java do 7.
Użytkownicy, którzy nadal będą mieli wpływ na to wygaśnięcie, to „wszystko, co zależy od biblioteki OpenSSL 1.0.2 lub wcześniejszej, wydanej 22 stycznia 2015 r.i najnowszej aktualizacji jako OpenSSL 1.0.2 lub 20 grudnia 2019 r.”, ostrzegł ekspert na swojej stronie internetowej.

Ponadto opracowano listę możliwych urządzeń, których dotyczy problem:

Telefon komórkowy Blackberry, z wersjami do 10.3.3 operacyjny
System Jolla Sailfish OS, do 1.1.2.16
Konsola PS4 z” oprogramowaniem układowym ” do wersji 5.0 (więcej konsol poprzednich generacji, które nie zostały zaktualizowane do najnowszych „oprogramowania układowego”).

Dodaj komentarz