Dokument „Cholitas” przybywa do miasta w listopadzie

„Cholitas”, dokument o pięciu kobietach wspinaczy pollera, którzy wspięli się na Cerro de Aconcagua, największy w Ameryce, wreszcie pojawi się w salach Cochabamba w listopadzie, jak poinformowali członkowie hiszpańskiej firmy produkcyjnej Arena komunikacja audiowizualna.

Film przybywa do Boliwii po długiej trasie festiwalowej, w której uczestniczył w ponad 20 konkursach. Wczoraj miał swojego krajowego premiera w Cinebol miasta satelitarnego El Alto.

Film wyreżyserowali hiszpańscy reżyserzy Jaime Muriego i Pablo Iraburu. Na jednym z najwybitniejszych festiwali był w BBK Mendi Film w Bilbao, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich i przygód.

Dokument pokazuje życie Analii Gonzalez, jej matki Dory Magueno, Cecilii Lewsko, Lydii Huailas i Eleny Quispe, pięciu rdzennych kobiet, które w swoich tradycyjnych szatach, takich jak Pollera, plisowana spódnica, zdołały wspiąć się na 6962 metry Aconcagua, Najwyższy w Ameryce i największy wyczyn grupy

Dlatego wspinacze Cholites są znani z tego, że nie odrywają się od swojego typowego stroju składającego się z kapelusza grzybowego, koca, pollery lub długich spódnic i Aguayo, który jest wielokolorowym materiałem, który służy do owijania przedmiotów i noszenia ich na plecach.

Dodaj komentarz