Burmistrz znalazł historyczny fundament starej poczty

Fundament, znaleziony wczoraj przez burmistrza podczas prac konserwacyjnych chodników, odnosi się do starego budynku pałacu pocztowego, który nie tylko reprezentował architekturę dziedzictwa, ale także zawierał monety sprzed 1794 r., które zostały znalezione przez obywateli w historycznym punkcie orientacyjnym podczas budowy obecnej i Nowej poczty.

Szefowa Dziedzictwa terytorialnego ratusza Veronica Murillo wskazała, że w 1972 r., gdy trwały prace nad wznoszeniem nowego budynku poczty, Traktor natknął się na dzban, który po wybuchu pozostawił monety, głównie srebrne, które przechodzący w tym czasie ludzie zaczęli zbierać.

„Były to hiszpańskie monety Królewskie z różnymi statkami, większość z nich to karolusy z 1794 r.” – uzupełniły władze państwowe. Uważa się, że pieniądze należały do jezuitów lub kogoś, kto trzymał depozyt monet i dokonał zamknięcia, w którym mieściły się kosztowności.

Stary pałac pocztowy był budynkiem, który pierwotnie był kolonialny, ale podobnie jak większość zabytkowych budowli Starego Miasta, z czasem stał się republikański.

„W ramach przepisów zostanie dokonane wytyczenie obszaru i projekt renowacji obszaru za pomocą okien kontrolnych, które pozwolą nam obserwować znalezione elementy i kontynuować konserwację chodników” – wyjaśnił Murillo. Dodał, że po wykryciu pozostałości lub fundamentów tych cech na miejscu zdarzenia należy sporządzić historiograficzną tablicę opisującą wszystkie znalezione elementy i ich wartość.

Dodaj komentarz